Бібліотека:день за днем
                      
  Символи    народного  волевиявлення


                 Від  Дніпра   до  Азовського  моря
                     Протягнулися  наші  поля,
                     І  роздольна  і  дуже   привільна
                     За   порогами  наша  земля…

                     Запорізькі  наші  козаки
                     Захищали   країну  від    лих,
                     Нам   у  спадок   дісталась  відвага,
                     Сила  духу  і  слава  батьків…
     Після  проголошення  незалежності  України  Запорізька  область  одна  із  перших в Україні  затвердила  власну  регіональну  символіку  Герб  та Прапор  області. В його основу покладено  перший  герб  запорозького  козацтва, що  в  деяких  історичних  документах  згадується  як  перший  національний  Герб України. За  словами  доктора  історичних наук  Г.Шаповалова, Герб Запорізької  області  знаходився  серед  проектів, що розглядалися як основа   національного  Герба  сучасної України. За оцінками  фахівців з  геральдики, саме  запорізький  Герб  вважається  одним  із  кращих  в  країні. Автор  ескізу  запорізького  Герба т а  Прапора – митець  В. Пилипенко.

    27  липня  2001 року  обласна  рада  рішенням  сесії  затвердила  Герб  і  Прапор  Запорізької  області. На  честь  цієї  дати  у  вересні  2011 року на десятій  сесії  шостого  скликання обласна  рада  вирішила  оголосити  27 липня  Днем  Герба  і Прапора  Запорізької області.

   Регіональну  символіку  необхідно  пропагувати, адже  у Прапорі  і  Гербі  у  малій формі  сконцентрована  любов  запоріжців  до  своєї  Батьківщини. Патріотизм  виховується  у  сім’ї, на історичних  прикладах, тому  треба, щоб  символи  Запорізької  області  ввійшли  в  кожну  домівку, в  кожну  родину, в душу  кожного  громадянина. Адже  Запорізький  край – це  регіон  розвитку, і почуття  патріотизму  необхідне  для  подальшого  розвитку  нашого  регіону. Регіональна  символіка  - одна  із  складників  любові  запоріжців до  України.


.
День Конституції


28 червня 1996 Верховна Рада України прийняла нову Конституцію України - першу Конституцію незалежної української держави.

Депутати працювали над проектом, залишаючись у сесійній залі всю ніч з 27 на 28 червня. Парламентарії врахували зауваження Президента України, а також підтримали всі спірні статті проекту - про державні символи в України, про державну українську мову, про право приватної власності в Україні.

Прийняття конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність.

Прийняття конституції було найважливішим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Дана конституція діє і сьогодні.

Доля і щастя народу та кожної людини залежить від того, якою буде Конституція, бо всі інші закони, розпорядження не повинні суперечити Конституції. Основному Закону України - Конституції - повинні підкорятися всі, сумлінно виконувати все, що вимагає Закон.

Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом - Днем Конституції України.


Книжный флешмоб.
Участниками этого интересного мероприятия стали дети пришкольного лагеря дневного пребывания.

Библиотекари заранее подготовили плакаты, цитаты о пользе  чтения и о книге, которые дети по очереди читали вслух.

Мы расположились в центре поселка у фонтана.

Выбрали сценарий «Замирание».

Это значит мы-моберы-молча читаем книги 2-3 минуты.

И действительно, никто не смеялся, все дети с серьезными лицами читали книги.

Необычное массовое чтение книг, несомненно, привлекало внимание прохожих.


   22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті
жертв війни в Україні

Недільний ранок 22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов
у життя мільйонів українців. У цей день розпочалася найжахливіша війна в історії нашого народу — Велика Вітчизняна, яка забрала життя кожного п'ятого співвітчизника.
День початку війни став в Україні історичним днем глибокої скорботи.
Цей день нагадує нам про всіх загиблих, закатованих у фашистській неволі, які померли в тилу від голоду та поневірянь.
Ніхто не забутий, ніщо не забуто!
Ми сумуємо за всіма, хто ціною свого життя виконав святий обов’язок по захисту Батьківщини.
На нас, на наших дітях лежить величезна відповідальність - пам'ятати про них, підтримувати словом і ділом щоденно. Це наш святий обов'язок в ім'я  великого подвигу живих, в пам'ять про тих, хто не повернувся.
Схиляємо голову перед тими, хто дивився смерті в обличчя.


.
День открытых дверей. 
В век компьютерных технологий все меньше места, казалось бы, остается для книги и чтения.
Но ничто  не заменит живое общение с книгой. Она  даёт советы и открывает новые миры, заставляет сопереживать  героям, окунает в прошлое и заставляет задумываться о будущем.  Двери  нашей библиотеки открыты для всех,  кому нужна помощь в написании рефератов и творческих работ, кого интересуют  периодические издания и справочная литература , либо кто просто захочет почитать в свободную минуту.  Это в очередной раз подтвердил проведённый в районной библиотеке день открытых дверей. Всех читателей в этот день встречал робот – книгочей, девизом которого было: « Пусть телевизор подождёт, книгу в руки  - и вперёд! “ Для желающих были проведены экскурсии  по празднично украшенным отделам  библиотеки, уроки – практикумы « Как найти книгу, если я не знаю автора или заглавие  книги» , « Учись пользоваться каталогом».  В этот день  можно было поучаствовать в акциях и конкурсах, получить призы , сочинив лучший слоган  библиотеки, разгадав кроссворды и головоломки, высказать своё мнение в опросе  « Какой бы вы хотели видеть библиотеку?». Должникам, пришедшим в день открытых дверей, прощалась пеня за задержку книг.  Атмосферу праздника создавала прекрасная музыка , звучащая на площади перед библиотекой.

                                
      Книга для всех
Приглашаем всех любителей чтения поучаствовать  в  увлекательном проекте книгообмена . Процесс буккросинга состоит из простейшего действия, основанного на принципе «Прочитай-отдай другому».
Каждый может внести свой вклад в процесс буккросинга-принести прочитанную книгу к нам в библиотеку, чтобы, отсюда она начала увлекательное странствие, находя новых читателей.
Книги можна брать без записи, оставлять у себя для чтения и затем передавать друзьям, знакомым или просто «забыть»  где-то  в парке на скамейке.
Если у вас есть чем поделиться с другими-приносите их к нам.Книги должны читаться, а не стоять на полках!
Отпуская книгу на волю, вы даете им жизнь.
                         І на святі на родиннім вас усіх вітаємо
            Сім’я… Як  гріє душу це слово. Немає  нічого у світі  найдорожчого для людини, ніж її сім’я.  Любов рідних людей особливо потрібна нам  у скруті чи хворобі, вона надає  сили подолати невдачі та відчай, прихилити до себе долю. Як добре,коли збирається разом вся родина. І ось cім’ї   Мигулі, Малишевих та Тонкіх  зібралися на  традиційне родинне свято в районній бібліотеці.

  Свято розпочалось   розповіддю дітей про свою родину , а  потім на учасників чекало багато цікавих конкурсів : склади прислів’я, дім моєї мрії, відгадай загадку в кульках, пантоміма, порахуй гроші,  стрічка, пов’яжи  хустину, хто бистріше  вип’є воду, музичний.  Діти читали вірші про тата й маму, бабусю  та  дідуся. Всім сподобались номери художньої самодіяльності, які підготували сімї.  Таня Тонкіх читала вірш « Ой який у мене ніс» , Діана Малишева  про сім’ю на англійській мові , а потім переклала його на українську. Вірш у виконанні Кирила  Мигулі  А. Дементєва « Всех дороже»  нікого не залишив байдужим. 

            Немає жодної сімї, яка б була обділена талантами.  І на святі  батьки з дітьми підтвердили це. Чудові вироби з бісера  , дитячі малюнки , вироби з пластиліну та кондитерські шедеври  - все це продемонстрували наші родини. Всі конкурси  оцінювало журі в складі : директора ЦБС Гапонової Т.Ф., бібліотекаря професійного аграрного ліцею Касько  О.М. , вчителя початкових класів ЗОШ № 1 Щебликіної  Г.П. За кількістю набраних балів  кращою стала  з невеликим відривом  сім’я Мигулі., а друге місце поділили між собою  сімї Тонкіх та  Малишевих

 Зворушливі пісні про маму та родину подарувала присутнім  Дарина  Єрьоменко .

 Свято  пройшло весело та цікаво.  Хочеться побажати , щоб у ваших сім’ях назавжди  поселились любов, повага й достаток.
.

   
                          Квест в библиотеке
В погожий майский день   учащиеся 7 класса школы  № 2  стали участниками библиотечного квеста, который начался в библиотеке и затем проходил на территории парка. Все мы  часто ходим по парку, любуемся его красотой, знаем все его достопримечательности. Найти их предстояло в ходе  мероприятия.  Разделившись на две команды -   « Убойная сила» и « Умники и умницы», выбрав капитанов, получив первое задание ,  учащиеся отправились по маршруту.
А пунктами были:  знак «Якорь», памятник воинам – афганцам, футбольный мяч около стадиона, дуб « Петрович», детская площадка и др. С каждой командой работал библиотекарь , у которого находились задания.
Выполнив одно задание,  ответив на вопросы краеведческой викторины ,команда получала следующее.
Задача квеста-сложить ключевое слово из фрагментов, которые выдавались в каждом угаданном пункте.
На последнем этапе команды практически сравнялись и только несколько секунд потеряла команда «Умники и умницы»  в поиске ответа на литературный вопрос.
Победителем стала команда «Убойная сила».
Все участники игры получили сладкий приз.
Вот такой замечательный праздник организовали  ребятам коллектив библиотеки.

  
                                
                Встреча с ветеранами
День Победы — это великий праздник для нашей страны.

 В это день мы чтим память тех, кто погиб на войне, и низко кланяемся тем, кто остался в живых.

Накануне великого праздника  в районной библиотеке прошёл вечер – встреча с ветеранами. Ведущие вечера библиотекари  Е.В.Газарян  и Т.И.Кожевникова рассказали старшеклассникам о  войне и победе, майских днях 1945 года. В гостях у учащихся старших классов  школы № 1  были ветераны войны Довгаль И.Ф, Шовкопляс С.К., Кузьминов П.Н., которые рассказали о своём боевом и жизненном пути .Звучали стихи и песни о войне, сопровождающиеся видеокадрами. Молодое поколение поблагодарило ветеранов за подвиг и мирное небо , подарили цветы.Чернобыльская трагедия.
              


Сигнал тревоги, прозвучавший в мирной ночи на Чернобыльской атомной
электростанции 26 апреля 1986 года в 1 час 23 минуты, всколыхнул весь
мир. Он стал грозным предупреждением человечеству о том, что
колоссальная энергия, заключенная в атоме, без надлежащего контроля над
ней, может поставить вопрос о самом существовании людей на планете.
Чернобыльская беда ясно дала понять миру, что вышедшая из под контроля
ядерная энергия не признает государственных границ. Проблемы обеспечения
ее безопасного использования и надежного контроля над ней должны стать
заботой всего человечества.
Прошло 28 лет, но великий подвиг людей, которые вышли на борьбу с радиацией до сих пор в наших сердцах. Мы желаем всем чернобыльцам проживающим в нашем районе здоровья и благополучия.
 С праздником 
                      Светлого Христова Воскресения  
поздравляет всех читателей 
Котляр Юлия.
Пасха-утешение великое, 
Праздник Воскресения Христа,
Так давайте скорбь отложим в сторону,
Наполняя радостью сердца.
И простим обиды все с любовью,
Будем ликовать в святую ночь.-
Ныне только радость и веселие,
Страх и смерть бегут от света прочь.
Все воскликнем радостным
                                                     приветствием:
                                                     Что Христос воскрес,
                                                     И смерти нет.
                                                     Пусть на всех путях, в скорбях и
                                                     в радости
                                                     Нам сияет Воскресенья свет.

*****
Христос воскрес!
Ликуйте, люди, 
Господь избавил нас от тьмы,
Принес Себя Спаситель в жертву,
Чтоб в аде не страдали мы,
Давайте же грешить поменьше,
Грехами Господа мы распинаем вновь,
Пусть мрак уйдет
И будет в нашем сердце:
Надежда, Вера, радость и любовь.
Що почитати для розуму і серця

Класик стверджував, що книга - ліки для душі.
 А недавно лікарі довели, що читання - ще й потужна оздоровча процедура. У провідних клініках ввели новий метод лікування - бібліотерапію.
  


То що ж читати для розуму і серця? «Здоров'я — мудрих гонорар»
         П.Ж. Беранже


7 квітня міжнародне співтовариство відзначає Всесвітній день здоров'я. Це свято було засновано на честь створення Всесвітньої організації охорони здоров'я. З'явившись в 1948 році, ця організація об'єднала у своїх рядах представників 191 держави світу.

«Достатня кількість їжі — тебе тримає. Надлишок же доведеться носити твоїм ногам»


 — Сааді
Вперше святкування Всесвітнього дня здоров'я відбулося в 1950 році. Уже тоді глобальною ідеєю заходу була пропаганда здорового способу життя і боротьба з поширенням різних захворювань. Щороку для офіційних заходів, присвячених Всесвітньому дню здоров'я, вибирається окрема тема: активність життя, захист вагітності, вплив клімату на здоров'я людини, медична допомога людям, постраждалим в результаті надзвичайних ситуацій і т.д.

«Припинення діяльності завжди призводить за собою млявість, а за млявістю йде дряхлість»


                                               Апулей
Всесвітній день здоров'я також акцентує увагу на медичних проблемах, які стають предметом обговорення лікарів усього світу. Зокрема, однією з останніх тем, якій було присвячено це свято, стала стійкість бактерій, що провокують розвиток різних захворювань, до антибіотиків.

«Бідність іде по п'ятах за лінню, а хвороба — за нестриманістю»


—                                                    П. Буас
 
1 квітня-День сміху

  В Україні завжди вміли веселитися ... і, оскільки наш народ звик все робити широко, з розмахом, для веселощів і безтурботного сміху було придумане окреме свято - 1 квітня, з яким ми вас сьогодні вітаэмо! Нехай воно запам'ятається вам не тільки очманілими розіграшами друзів і рідних, а й теплим щирим сміхом!

  Щоб по-справжньому щиро посміхнутися, не обов'язково побачити, почути або дізнатися щось дуже смішне, адже іноді ми посміхаємося просто тому, що нам добре ...  І сьогодні, 1 квітня, ми вітаємо вас і бажаємо посміхатися не тільки в цей день, але і завжди, ніколи не сумуйте- і життя відповість вам своєю широкою посмішкою!
Юмор библиотечный

В читальном зале библиотекарь делает замечания шумным девочкам: "Девочки, разговаривайте между собой тихо или про себя "***
- А у вас есть штаны в облаках?

- Штаны на базаре! У нас "Облако в штанах"

***

Библиотекарь читального зала решила подколоть библиотекарей абонемента и говорит: "Знаете как вас читатели называют? Абонентский отдел." В это время заходит читатель и спрашивает: "А где здесь читательский зал?!"


***

Думал библиотекари умные люди, даже страшно познакомиться, узнал поближе - нормальные люди оказывается!

***
- Не помню автора... У него есть "Собор какой-то матери..."

1 квітня в бібліотеці.
Хто не знає, шо 1 квітня відзначається день гумору та сміху?
В районній бібліотеці теж вирішили відзначити це свято. Відвідувачів зустрічав святково прибраний абонемент. На протязі усього дня можна було намалювати усмішку на кульках. Чудовий настрій створювали смайлики з різними усмішками, а ще відгадували загадки і за це отримували призи.
Бажаючи могли вибрати собі до вподоби гумористичну книгу. 24 марта 2014-
всемирный день борьбы с туберкулезом
 Всемирный день борьбы с туберкулезом уже более 30 лет отмечают 24 марта. Международный праздник был учрежден в 1982 году Международным союзом борьбы с туберкулезом и легочными заболеваниями совместно со Всемирной организацией здравоохранения. Дата празднования была приурочена к столетнему юбилею открытия возбудителя болезни — палочки Коха.

Туберкулез по сей день считается одной из главных причин высокой смертности во всем мире. Большинство летальных исходов происходит в развивающихся странах, где профилактика опасного заболевания до сих пор находится на очень низком уровне. Борьба с заболеванием не ограничивается ежегодным празднованием. В 2006 году был разработан Глобальный план борьбы с туберкулезом, целью которого является сокращение смертности от легочного заболевания в 2 раза.


                    

         
    21 лютого в світі відзначається день рідної мови.
           
До дня рідної мови в 13 групі професійного аграрного ліцею  бібліотекарем юнацької кафедри районної бібліотеки  Т.І Кожевніковою та вчителем
Т.Г. Сторчило було проведено мовно – розважальну годину  « Слово до слова – зложиться мова».  Учні дізналися , звідки пішло це свято, історію розвитку мови,яка пройшла багатовіковий шлях.  Як відголосок останніх подій прозвучала пісня « Боже, Україну збережи».  Дівчата та юнаки  змагалися в різноманітних конкурсах: фразеологічна показуха, скласти пару, підібрати синоніми до слів, продовжити вірш, продовжити прислів’я , відгадати загадки – жарти та ін.  За активну участь всі отримали солодкі призи.  З великою цікавістю  слухала молодь гумореску П. Глазового « Кухлик».

Бережімо рідну мову, шануймо і розвиваймо, дбаймо  про її чистоту і красу, намагаймося говорити один одному добрі слова. Тоді і світ навколо стане кращим, добрішим.

4 комментария:

 1. Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову. Ми повинні бути свідомі того, що мовна проблема для нас актуальна і на початку ХХІ століття, і якщо ми не схаменемося, то матимемо дуже невтішну перспективу. Ліна Костенко

  ОтветитьУдалить
 2. Этот комментарий был удален автором.

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Тамила, спасибо за то, что тебе интересна наша работа и за хорошие слова.

   Удалить
  2. Интересненько Вы живёте! Квест - это что-то, да и день семьи удался на славу! Жаль, пропустила День открытых дверей, но и без меня, вижу, скучно не было. Библиотекарям большое спасибо за работу и творческий подход к любимому делу. Людмиле Алексеевне респект и уважение. Творческого Вам вдохновения!

   Удалить