среда, 3 июля 2019 г.

Така, як є. Смиренна і непокірна
Святкового літнього дня у селі Піскошино відбувся ювілейний творчий вечір шановної Мошенської Ніни Борисівни
         28 червня у селі Піскошино відбулося справжнє подвійне свято, на яке ми були запрошені, в подальшому ніскілечки не пожалкувавши, що стали гостями цього заходу.
         В теплому, затишному залі Піскошинського Центру дозвілля і відпочинку в котрий раз зібралися місцеві жителі та гості. І на сцену вийшли ведучі вечора, привітавши всіх присутніх з державним святом – Днем Конституції України.
         Але де ж незмінна ведуча всіх культурних заходів шановна Ніна Борисівна? Сьогодні Вона зайняла почесне місце в глядацькій залі, тому що саме цій  чарівній жінці і був присвячений вечір – портрет «А вже осінь прийшла у мій сад».
         Професійно складений сценарій, поєднання пісенних і танцювальних номерів, розмаїття сценічних костюмів, по домашньому тепла атмосфера і живе спілкування з Ніною Борисівною Мошенською так зацікавило публіку, що майже 2,5 години концерту промайнули миттю.
         Усе, як відомо, починається з любові. Це всеперемагаюче почуття у далекому 1979 році привело із Житомирщини у Запорізький край молоде подружжя яке вирішило почати самостійне життя далеко від домівки – така собі романтика молодості. Ніна Борисівна розповіла про це так:
Ми з чоловіком були тоді переселенцями, і складалося все на новому місці дуже добре. Олексій пішов працювати шофером-трактористом у колгосп «Дружба». Вирішилося і питання з житлом. Я кілька років завідувала дитячим садком, а потім «забрала» школа. І більше 30-ти років свого трудового шляху прокладала його до рідної школи, навчаючи маленьких діток села. А коли в 2013 році школу закрили ми зі  школою виявилися пенсіонерами.
Ходила я з журбою, тамуючи сльози, біля осиротілого приміщення, бо любила ж школу, як душу. А потім почала  громаду налаштовувати – не дамо, людоньки, на поталу, вона ж скільки поколінь вивчила, та й ще у доброму стані. Варто залишити напризволяще, рознесуть і оглянутись не встигнеш! Громада дослухалася мене. Вирішили зробити тут сільський Центр дозвілля і відпочинку. І вже в грудні місяці цього ж року у селі відбулася визначна подія – відкриття Центру. Тут уже  сповна я дала волю своїй  енергії. Головним чинником стала підтримка односельців, які дуже радо зустріли появу Центру.
І завирувало культурне життя селян. Є тепер куди вийти на свято, вдягнувши нову спідницю; зібратися чоловікам на порозі закладу та обговорити життєві проблеми; просто зайти в будь-який час, щоб поговорити, посперечатися, попліткувати. І завжди гостинно всіх зустрічає, як справжня господиня, з відкритим серцем та щирою душею Мошенська Ніна Борисівна, яка зачаровую всіх з перших хвилин спілкування. Маючи незмінний авторитет серед піскошанців та творчі здібності Ніна Борисівна вміло організовує чудові заходи, зацікавлює своєю творчою ідеєю своїх односельців і вони залюбки приймають участь у колективах художньої самодіяльності, а також з  великим задоволенням відвідують мистецькі заходи та концерті програми.     Взагалі в своєму рідному селі Ніна Борисівна створила  такий творчий колектив, до складу якого входять майже Всі  мешканці села Піскошино!
Завдяки щоденній кропіткій праці, любові до кожного учасника своїх творчих колективів, свого глядача, кожного мешканця рідного села, кожного колишнього учня, відвертості та щирості стосовно колег, готовності прийти на допомогу в кожну мить, підтримці дружніх стосунків з усіма, ділових стосунків з працівниками Менчикурівської сільської ради здійснюються і справджуються всі творчі задуми Мошенської Ніни Борисівни.
Кажуть, талановита людина – талановита в усьому. Ці слова повністю розкривають творчий портрет Ніни Борисівни. Вона сама складає чудові сценарії до свят та вечорів, які проходять не тільки в рідному селі, а й за його межами. Крім цього  Ніну Борисівну добре знають ще й як ведучу культурних заходів, яка своїм приємним, заворожуючим голос створює святкову обстановку в залі. Запам`ятався всім культпрацівникам 2016 рік. Саме Мошенську Ніну Борисівну  запросили бути ведучою на святковому заході для працівників культури району, який проходив у Веселому. Сценарій був досить великий, але Ніна Борисівна на одному диханні, зачарувавши всіх присутніх своїм голосом, а також своєю майстерністю все читати напам`ять – це і проза, і вірші, вміло провела захід. За це вона отримала подяку від керівництва та від самих винуватців заходу. А коли у 2016 році Ніна Борисівна була ведучою програми вечора для учасників бойових дій на Сході нашої країни, який проходив в Веселівському селищному Будинку культури, розчулені глядачі(і чоловіки в тому числі), не соромлячись плакали від проникливих віршів і вражаючої прози. Взагалі, Ніна Борисівна – патріот своєї країни. Як у всіх українців  болить у неї серце і душа  за свою землю, за свій народ. Розуміючи необхідність допомоги  нашим бійцям, Ніна Борисівна вміло організувала збір продуктів, медикаментів та потрібних речей для них. Крім того і сама побувала в зоні АТО разом з веселівськими  волонтерами.
Крім того, ще Ніна Борисівна сама  є активною учасницею художніх номерів. Вміло перевтілившись в образ, вона розповідає гуморески, викликавши веселий сміх у залі. У «сяйві бабиного літа», віднедавна Ніна Борисівна  ще й затанцювала разом з учасниками  жіночої групи «Водограй».
Багато почесних грамот і подяк є у Ніни Борисівни за її невтомну, наполегливу і творчу працю, але найвища нагорода для неї – це її учні, які були присутніми на ювілейному святі. Зворушливими були слова подяки своїй першій вчительці за її велике терпіння, мудрі настанови, материнську  турботу. І музичним подарунком для Ніни Борисівни стали пісні у  виконанні її учнів , а зараз активний учасників художньої самодіяльності Токар Наталії та Ізвьосткіна Ярослава.
Теплими були слова вітання на святі від колишніх колег Ніни Борисівни. Згадуючи роки роботи в школі, вони звернули увагу, що вона і тоді була душею колективу, саме Ніна Борисівна своєю енергією запалювала усіх, як вчителів так і  учнів.
Приємними для винуватиці свята стали привітання від голови Менчикурівської сільської ради Дзіневського Ігоря Павловича та Щетініної Олени Анатоліївни, помічника депутата України С.В. Валентирова.
Велике задоволення отримала Ніна Борисівна від виступів учасників художньої самодіяльності, які підготували чудові номери: лірична пісня «За синими туманами» у виконанні Віри Тімочко, пісня від дуету «Кумки- любки», танцювальна композиція Первая любовь», сучасні пісні у виконанні Віки Решетило та дуету Олі і Інни.
На святі Н.Б. Мошенську  вітали колеги з району: методист методичного центру КУ  «КМЦ» Ємець І.І., завідувач Веселівської селищної бібліотеки Бондаренко О.В., завідуюча відділом обслуговування Мовчан Л.О. та бібліограф Нестеренко Н.В.
Підтримкою і надійним оберегом у житті Ніни Борисівни є її родина, які були присутні на святі. Один з номерів  від Ніни Борисівни був присвяченій рідній матусі Чубар Станіслави Ігнатіївни. На святі приймала поздоровлення сама найкраща бабуся від свого єдиного онука Данііла  Столярова. А скільки тепла і великої гордості було в очах  сина Андрія та доньки Юлії за свою неньку. Надійним помічником  для Ніни Борисівни є її сестра Маловічко Ольга Борисівна.
Дорога Ніно Борисівно! Наша шановна колего! Дякуємо за вашу мудрість, терпіння, глибоку віру в сьогодення. Від землі і роси Вам усього найкращого.
Життя людини – це спалах вогню,
Це зірка іскриста у синьому небі,
Потрібні ви людям, собі і сім`ї,
І більшого щастя не треба.

Комментариев нет:

Отправить комментарий