четверг, 1 октября 2015 г.

Велич європейської культури

Європейський  вибір України викристалізовується з історії українського народу, його етнічних коренів  та ментальності, глибоких демократичних традицій ; грунтується на законному прагненні громадян України бачити свою державу невід’ємним складником єдиної Європи.
Особливе місце в інтеграційних процесах належать культурі. Адже не існує ні суспільства , ні групи людей , ні окремої людини  без культури чи поза нею. У культурі розкривається духовний світ людини,її сутність.
Європейська культура – одна з найвагоміших  складових всесвітнього культурного процесу. Спираючись на римсько – еллінську традицію , вона сформувалася як самобутнє явище, яке до останнього часу визначає обличчя сучасної цивілізації.
За ініціативою Ради Європи і за підтримки Європейської Комісії в країнах Європи з 1991 року щорічно у вересні проводяться Дні європейського культурного надбання.
Метою днів є надання вільного доступу до пам’яток культури , а також утвердження ідеї спільності  європейської культурної спадщини, яка зближує  та сприяє взаємному пізнанню. Між народами завжди відбувається обмін духовними цінностями. Україна прагне вільного взаємообміну із західною  культурою, брати від неї та давати їй. З 2002 року Дні європейського культурного надбання  проводяться в нашій державі. Дням європейського культурного надбання  було присвячено пізнавальну годину " Велич європейської культури" ,  проведену в 11 классах районної різнопрофільної гімназії . Учні не тільки  отримали цікаву інформацію , але й самі жваво відповідали на питання вікторини та отримували за участь солодкі призи.

Комментариев нет:

Отправить комментарий