четверг, 29 января 2015 г.

День пам'яті Героїв Крут


  В серцях людських не  вмерли Крути

         Земля кипіла навкруги.

         Вмирало юне покоління…

         Послухай, стогне як коріння,

         Котре зрубали вороги.

29 січня 1918 року  відбувся бій на залізничній станції Крути, що розташована на Чернігівщині  уздовж лінії Бахмач – Київ.

         Понад 300 курсантів військової школи,студентів та гімназистів вступили у нерівний бій  із  значно переважаючим, добре озброєним і вишколеним противником і  стримували  на підступах до Києва величезну майже п’ятитисячну армію.  Бій був запеклим  і тривав декілька годин.  Молоді воїни билися  відчайдушно, виявляли зразки хоробрості.  Та сили були надто нерівні.  Розуміючи безвихідність свого становища, бійці студентського куреня пішли в атаку і були майже всі знищені. Кров під Крутами не була пролита марно. З неї, наче з безсмертя, розцвітають пелюстки Волі.  Крути, без сумніву, були, є і будуть, завдяки героїзмові молодих однією з найславетніших сторінок нашої історії.

         До цієї історичної дати в районній бібліотеці було проведено годину пам’яті 
« В серцях людських не вмерли Крути » та оформлено інформаційний стенд 
« Крути : пам’ятай їх подвиг», виготовлено буклет « Бій під Крутами – символ мужності та героїзму» .  Для ознайомлення читачів  розповсюджувались  закладки.  Памяті героїв Крут була присвячена відеопрезентація. В професійному аграрному ліцеї була проведена інформаційна хвилинка  « Памятай про  Крути».

                
                                                                                                           

Комментариев нет:

Отправить комментарий