пятница, 21 ноября 2014 г.

День пам'яті жертв голодомору

           Щорічно четверту суботу листопада в Україні       відзначається

День пам'яті жертв голодомору


… Несла свій хрест мовчазно Україна
     Але  не стала в скруті на коліна,
     Хоча  й звірячий був над нею суд

Пам'ять - нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано криваво-чорним кольором. Це було не стихійне лихо, а зумисне підготовлений голодомор 1932-33 років. Влада забрала у людей все. Все, до останнього колоска, до останньої зернини. Це був розбій, свідомо спрямований на фізичне винищення селян, українців. Масове голодування почалося в грудні 1931 року і тривало до вересня 1933. 22 місяці народ страждав, мучився, вмирав. Моторошно подумати, але навесні 1933 року, коли настав пік голоду, на Україні щодня вмирало голодною смертю 25 тис. чоловік, щогодини - 1 тисяча, щохвилини - 17. Голод забрав протягом 1932-1933 років, за різними підрахунками, від 7 до 10 мільйонів людських життів.
  Мало знайдеться  не тільки в історії України, а й світу, таких жахливих трагедій, як голодомор 1932-33років.
В цей день щороку проходить акція "Запали свічку".
О 16.00 - загальнонаціональна хвилина мовчання із вшанування пам'яті загиблих під час геноциду українського народу.
У цей скорботний день у храмах проходять поминальні Богослужіння. В усіх обласних центрах на центральних площах проходять скорботні заходи. На підвіконнях своїх домівок українці ставлять запалену свічку.
Українці, де б Ви не були, в Україні чи за її межами, 22 листопада о 16:00 вшануйте пам'ять загиблих внаслідок геноциду українського народу хвилиною мовчання та запаліть свічку.
Цей вогник - символ пам’яті про всіх знищених голодом.

До Дня пам'яті жертв голодомору  в бібліотеці організовано книжкову виставку "Колосок пам'яті", а у аграрному ліцеї проведено вечір пам'яті 
"Запалимо свічку у кожній оселі,
На пам'ять на вічну про дні невеселі"


Комментариев нет:

Отправить комментарий